web 2.0

Pszczele mleczko

Pszczele mleczko jest wytwarzane z pyłku kwiatowego w gruczołach pszczół-robotnic. Zawiera ono ponad 20 mikro- i makroelementów, m.in. miedź, magnez, potas, fosfor, żelazo, mangan, nikiel, kobalt, krzem, a także 24 aminokwasy, enzymy, inhibiny, hormony.

Komu pomoże
Jest doskonałym środkiem dla osób cierpiących na bezsenność, nerwice, nadciśnienie, cukrzycę, miażdżycę. Dobre efekty lecznicze osiągano w przypadkach leczenia anemii starczej. Pomaga osobom osłabionym i apatycznym.
Kurację mogą stosować osoby, które czeka wzmożony wysiłek* fizyczny (np. przed zawodami sportowymi) lub psychiczny (np. przed egzaminami), ponieważ jest naturalnym środkiem dopingującym.

Przeciwwskazania
Ponieważ mleczko pszczele zawiera hormony nie powinno się go podawac dzieciom do lat 3, natomiast kobiety w ciąży, dojrzewająca młodzież oraz panie w okresie klimakterium mogą przeprowadzać kurację mleczkiem tylko po konsultacji z lekarzem.
Mleczko pszczele jest preparatem o silnym działaniu, więc nie należy łączyć kuracji mleczkiem z zażywaniem pyłku kwiatowego. Kurację mleczkiem można uzupełnić witaminą C.

Zastosowanie
Kuracja mleczkiem trwa 2-3 tygodni i można ją powtórzyć za trzy miesiące. Jednak następną kurację wolno przeprowadzić dopiero po 2 latach.
Mleczko zażywa się jeden raz dziennie na czczo (rano lub wieczorem, przed snem, 4 godziny po posiłku). Dawka dzienna to 100 miligramów mleczka świeżego (najaktywniejsze jest mleczko prosto z pasieki pozyskane od połowy maja do końca lipca) lub 30 mg mleczka liofilizowanego (do nabycia w handlu).
Mleczko liofilizowane umieszcza się pod językiem przy użyciu szklanej lub drewnianej pałeczki. Następnie należy leżeć około 10 minut czekając, aż preparat zostanie wchłonięty przez błonę śluzową ust.
Ważne: Pamiętaj, że
- mleczka nie wolno połykać;
- preparat nie może mieć kontaktu z metalem.

* Wysiłek można podjąć dopiero po zakończeniu kuracji, a nie w trakcje zażywania mleczka.?

Comments are closed.