web 2.0

Dieta w czasie grypy

Foto: Creestock

W wielu rodzinach panuje pogląd, że najlepiej wyciąga z grypy dobre, sute jadło.
Niestety to nie jest prawda. Grypa nie znosi przeładowanego żołądka i jelit zapełnionych po brzegi, bo w nich właśnie znajduje się najwięcej komórek odpowiadających za odporność ciała. By zwyciężyć ogólny rozstrój organizmu, jaki niesie grypa, trzeba – mówiąc obrazowo – dać tym komórkom więcej luzu i umożliwić szerszy oddech.

Przy gorączce i ogólnym rozbiciu, jakiego doświadczamy chorując na grypę, katar czy przeziębienie, trzeba dbać o solidne oczyszczenie ciała z substancji szkodliwych. Nie osiągnie się tego żywiąc się jedynie nabiałem i mięsem, ponieważ produkty te nie mają możliwości usuwania toksyn z organizmu.
Grypa „boi się” jedzenia lekkiego i dobrze trawionego. Jedz więc wtedy zupy ze sporą ilością jarzyn, domowe kompoty, soki, świeże owoce wychładzające organizm (pomarańcze i cytryny). Do tego – dla oczyszczenia jelit – kilka łyżek dziennie otrębów owsianych i ciemny chleb razowy. Gdy popijesz to szklanką mleka z miodem i zagryziesz kilkoma ząbkami czosnku – grypa nie będzie miała szans.

Comments are closed.