web 2.0

Czarna rzodkiew

Czarna rzodkiew – jeden z cudów Natury – zawiera żelazo, wapń, magnez, siarkę, sód, fosfor oraz witaminy: C, P, B1, B2 w bardzo dużych ilościach.

Sok z czarnej rzodkwi
Sok ze świeżego korzenia czarnej rzodkwi leczy schorzenia wątroby, dróg żółciowych, nieżyty żołądka i dwunastnicy; działa wzmacniająco na wyniszczony i osłabiony organizm.
Weź korzeń czarnej rzodkwi, potnij go na kawałki, przepuść przez maszynkę do mielenia. Ze zmielonej miazgi wyciśnij sok. Na dwie szklanki soku dodaj 3/4 szklanki miodu lub cukru i dokładnie wymieszaj. Początkowo pij 3 razy dziennie po jednej łyżce stołowej, następnie stopniowo zwiększaj dawkę do trzech łyżek 3 razy dziennie. Po dwóch tygodniach znów stopniowo zmniejszaj dawkę.
Kuracja powinna trwać nie dłużej niż miesiąc.
Uwaga: soku nie wolno pić na czczo.
Przechowywany w lodówce sok utrzymuje swoją wartość przez 5 dni.

Surówka z czarnej rzodkwi
Surówkę przygotowuje się z plasterków korzenia czarnej rzodkwi z dodatkiem jabłka i majonezu. Taka surówka leczy astmę, zapobiega szkorbutowi oraz pomaga rosnąć włosom (pobudza ukrwienie skóry i odżywia cebulki).
Dla wzmocnienia działania surówki na osłabione i wypadające włosy należy po umyciu włosów w skórę głowy wcierać sok z utartej na drobnej tarce rzodkwi i nie spłukiwać. Gdy włosy wyschną należy je dokładnie wyszczotkować, a następnego wieczoru powtórzyć wszystko jeszcze raz. Włosy przestaną wypadać i zaczną szybciej rosnąć, gdy taki zabieg będziesz powtarzać systematycznie co tydzień.

Comments are closed.